Narazil jsem na pro někoho možná zajímavé letenky z Vídně do Bangkoku, během sezóny je tam hromada termínu (jinak jsou termíny od září) i s rychlými přestupy v Doha. V google flights si stačí hrát s daty. Pro někoho by mohl být i tahák se proletět v Airbusu A380, který je na segmentu DOH - BKK. VIE - DOH je operován dreamlinerem Přikládám random termín pro ukázku letenek :)  .

Vídeň - Bangkok v sezóně za necelých 15k s Qatar Airways

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Narazil jsem na pro někoho možná zajímavé letenky z Vídně do Bangkoku, během sezóny je tam hromada termínu (jinak jsou termíny od září) i s rychlými přestupy v Doha. V google flights si stačí hrát s daty. Pro někoho by mohl být i tahák se proletět v Airbusu A380, který je na segmentu DOH - BKK. VIE - DOH je operován dreamlinerem

Přikládám random termín pro ukázku letenek :)


snimek-obrazovky-2023-04-14-172437.png

2

Tohle není žádná hitparáda.

1 Citovat

S Austrian se dá přímo i pod 500. Ale jenom do června.

0 Citovat

Taky jsem to nenazval hitparádou, ale označil za možná PRO NĚKOHO ZAJÍMAVÉ :-) 

Stačí číst.

9 Citovat

@Zagi: i kdybys našel letenky zadarmo, najde se tu někdo, komu se tím nezavděčíš...

14 Citovat

za mě super! klidně bych letěla a A380 je velký lákadlo ♥️

2 Citovat

floodland napsal(a):

S Austrian se dá přímo i pod 500. Ale jenom do června.

A kde vidis Austrian za 500? Ja vidim najlacnejsie za 650 ( od 16.maja ). Nech tak ci tak, Austrian ma na tychto linkach dost biedne sluzby ( tak trosku hladolety ), takze ani tie ich priame lety za mna nie su uz taka hitparada. Samozrejme kazdy uprednostnujeme nieco ine :) ...takze za mna, v dnesnej dobe do BKK s katarcami za 15k Czk je velmi dobra cena.

Keby su tieto ceny aj na termin okolo 5.5., asi urcite by som ich vyuzil ako "pripoj" na ceste do HKG a z BKK do HKG a naspat by som konecne vyskusal Emirates A380 vo first...vo finale by to bol aj zaujimavy letecky vylet za cca 1450€.    

0 Citovat

Anna _4 napsal(a):

za mě super! klidně bych letěla a A380 je velký lákadlo ♥️

Já nějak nechápu tu fascinaci A380 - pro pasažéra v economy je to stejné jako v ostatních modernějších dálkových letadlech. Ale možná holky mají raději větší, než menší, i když je řeč jen o letadlech. 

A to se týká i "prémiovosti" aerolinek Emirates - pokud někdo letí v prémiových třídách, tak se pak může chlubit těmi krámy, co tam dostane. Ale v economy není prakticky žádný rozdíl oproti například Singapore airlines - jen je to zpravidla dražší, protože marketing.

7 Citovat

Muzu tohle nekde podepsat, ještě nad rámec lajku? ta fascinace A380 a Emirates ... je neuvěřitelná :)

4 Citovat

17hrs on World’s Longest First Class Flight | Emirates A380 - YouTube

Jaké je to v první třídě Airbusu A380 u Emirates? EK127 Dubaj - Vídeň - YouTube

Tady to je myslím komplet - Rosťa to ukazuje.

0 Citovat

Tam, kde je u A380 dolní paluba celá v economy, je výhodu, že můžete sedět v tišší části letadla, tj. před motory. Jestli je ale k dispozici levnější, přímá linka "jen" s 777, tak není co řešit.

Mmch, v čem přesně jsou Austrian "hladolet"?

 

0 Citovat

Beáta napsal(a):

@Sue

Můžu se zeptat, jaké krámy tam člověk dostane? Abych byla trochu v obraze, co může člověk v letadle dostat, aby se s tím mohl následně mohl chlubit.

Dostat nějaké krámy? Jo, to člověk ani nemusí být v letadle...

3 Citovat

Petr76 napsal(a):

Mmch, v čem přesně jsou Austrian "hladolet"?

Tak Austrian uz nema ani na dialkovych letoch napriklad batozinu v cene, vyber sedadla a este taker ziadne mile a to vsetko dostanes za celkom vysoku cenu... zachvilu to bude nieco ako Ryanair a Wizzair.... 

Osobne radsej letim s prestupom s Turkish, Etihad alebo s niekym podobnym, kto ma lepsie sluzby a nizsie ceny... prestup mi nevadi...

 

2 Citovat

A co si tedy vybrat tarif, kde batozina, vyber sedadla v cene je?

A zrovna ohledne tech mil - Austrian treba oproti Lufthanse dava mil docel hodne (o dost vic) pokud mate spravny vernostni program.

0 Citovat

Trocha nerozumiem preco si kupovat drahsi tarif ked u inej aerolinky to mam v cene ktora je este nizsia ako u Austrianu?

3 Citovat

Koukej na to naopak - proc by nekdo jiny, kdo kufry a sedacku nechce, mel platit drahy tarif s kufrem a sedackama? :)

1 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Muzu tohle nekde podepsat, ještě nad rámec lajku? ta fascinace A380 a Emirates ... je neuvěřitelná :)

Emírek... :D ostatní aerolinky jsou prostě fuj, jedině Emírek...a když už ne A380, tak ta jejich B777 je taky mnohem lepší než letět dálkovku s někým jiným!

já jsem se už před covidem EK139/140 vyhýbal, jeden z důvodů bylo právě nabouchané letadlo koupáky, kteří měli trochu víc peněz, než letět někam se SmartWings a tak letěli luxusní aerolinkou do luxusní Dubaje nebo někam dál a taky se tak chovali... sandále, vytahaný trička, pupky, klasický koupácký kecy ....a v letadle jedno pivo za druhym, protože je to zadarmo.... :D fakt nééé :) vlastně, ať si tím Emírkem lítaj dál, já se radší proletím jinou aerolinkou, ikdyž tam nedostanu tolik chlastu a nebude to A380 :)

2 Citovat

@knyta: teď jsem trochu znejistěl, protože v létě rád nosím trekové sandály. Mám průšvih, nebo v nich můžu do letadla i dál? Teda obvykle v nich nenosím ponožky, to by mohla být trochu polehčující okolnost?

0 Citovat

knyta napsal(a):

Emírek... :D ostatní aerolinky jsou prostě fuj, jedině Emírek...a když už ne A380, tak ta jejich B777 je taky mnohem lepší než letět dálkovku s někým jiným!

já jsem se už před covidem EK139/140 vyhýbal, jeden z důvodů bylo právě nabouchané letadlo koupáky, kteří měli trochu víc peněz, než letět někam se SmartWings a tak letěli luxusní aerolinkou do luxusní Dubaje nebo někam dál a taky se tak chovali... sandále, vytahaný trička, pupky, klasický koupácký kecy ....a v letadle jedno pivo za druhym, protože je to zadarmo.... :D fakt nééé :) vlastně, ať si tím Emírkem lítaj dál, já se radší proletím jinou aerolinkou, ikdyž tam nedostanu tolik chlastu a nebude to A380 :)

Já nosím nejen sandály jako divan, ale i to vytahaný triko a dokonce se na dovolený u moře i ráda koupu, to je fakt nechutný.

3 Citovat

tak bych to tak nehrotil :) v odrbanym tricku a kratasech si chodim do senator loungí … 

2 Citovat

matt napsal(a):

[citace="floodland"]

S Austrian se dá přímo i pod 500. Ale jenom do června.

A kde vidis Austrian za 500? Ja vidim najlacnejsie za 650 ( od 16.maja ). Nech tak ci tak, Austrian ma na tychto linkach dost biedne sluzby ( tak trosku hladolety ), takze ani tie ich priame lety za mna nie su uz taka hitparada. Samozrejme kazdy uprednostnujeme nieco ine :) ...takze za mna, v dnesnej dobe do BKK s katarcami za 15k Czk je velmi dobra cena.

Keby su tieto ceny aj na termin okolo 5.5., asi urcite by som ich vyuzil ako "pripoj" na ceste do HKG a z BKK do HKG a naspat by som konecne vyskusal Emirates A380 vo first...vo finale by to bol aj zaujimavy letecky vylet za cca 1450€.    

[/citace]

Pozor na Emirates First na letu BKK-HKG-BKK, služby jsou hodně osekané. Není doprava na letiště, kaviár a není amenity kit. Jidlo je spíš slabší business, arabic meze a výběr z pár teplých jidel. Ještě jde stihnout sprcha nebo bar v zadní části. Letěl jsem 3/2023 a žádný zázrak.

Cesta do BKK z VIE

Pokud má Qatar letenku s kratkým přestupem za 15 tis je to super..

Přímý let má Austrian a EVA která je lepší, ale také trošku dražší.

Emirates bych volil jako poslední, horší sluzby + nemám rád letiště DXB.

Docela dobrá volba byla s TK, ale letěl jsem naposledy před kovidem tak nevím jak je to aktuálně.

Nemyslím si že rozdíl pár tisic v letence při cestě více než 10 hod je rozhodující, rozhoduju se podle spolehlivosti, času odletu, doby letu a kvality.

0 Citovat

Když se tu tak plive na A380, letěli jste tím? Ona je uvnitř o 68 centimetrů širší než B777, to je 12 %. Přičemž sedaček je tam u naprosté většiny aerolinek shodných 3-4-3. Sedačky jsou také širší. Trochu jako srovnávat cestu do Chorvatska ve Fabii a Octavii. Dojede tam oboje, ale v jednom je viditelně víc místa... 

3 Citovat

Nikdo na A380 neplive :) jen si delame lehraci z toho jejiho zbozstovqni.

 

Ten rozdil necelych  1,7 cm na sirce sedacky bych zas tak nedramatizoval :)

1 Citovat

Ja jsem ted za 498 € s Austrianem v Thajsku, je to hladolet, ale filmy dobry a je to rychly :)

1 Citovat

Ad A380: Když jsem tím letěl poprvý, šlo o pocit. Nic víc, nic míň. Ale nepodceňoval bych to - pro někoho to má hodnotu.

Ad 15k z Vídně: V dnešní době super cena, tuplem když je rychlý přestup v Doha (což z Prahy v létě není, i v DXB s EK se nocuje - aspoň červenec/srpen)

Ad Austrian: Jako uslintaní rakouský důchodci co letí z/do BKK protože Pattaya taky nejsou nic moc. Servis už 2020 nejhorší co jsem na long haulu zažil. Někdo radši přímý let, někdo radši stopover, někdo jde po ceně, někdo si to zprůměruje. Sorryjako ale zase zbytečná diskuze o ničem ... 

3